Ko nedovanoti vestuvių svečiams? (tinka ir kitoms progoms)

Prieš pradedant skaityti, turime informuoti, kad tai yra tik mūsų nuomonė. Straipsniu siekiame atkreipti dėmesį į tai, kad neišlaidautumėte be reikalo, o geriau atkreiptumėte dėmesį į savo svečius. Nes juos jūs pažįstate geriausiai. Metai eina, o laikai keičiasi. Todėl jeigu daugelis šių dovanėlių nustebindavo ir turėjo tikrai ypatingą reikšmę prieš daug metų, tai šiais laikais tai dažnai tampa tiesiog išlaidos jauniesiems. Anksčiau buvo daugiau apkalbų, jei tam tikrų dalykų nebūdavo, o dabar gyvenam liberalesniam pasauly, tad pažvelkime į viską praktiškiau. Ir tai, kas buvo ne tik madinga, bet ir reikalinga seniau, galbūt išbraukime iš savo sąrašo taip ne tik palengvindami galvas, bet ir sutaupydami pinigų.

Taigi…

Renkantis dovanas vestuvių svečiams, norime įteikti kažką ypatingo, kas pradžiugintų ir kartu atspindėtų mūsų šiltus jausmus šiai šventei. Visgi, kartais net ir geriausių ketinimų vedami galime suklysti ir padovanoti daiktą, kuris nebus praktiškas ir vietoje to, kad džiugintų, atsidurs tiesiog šiukšlių dėžėje. Šiame blogo įraše aptarsime keletą dovanų idėjų, kurių geriau vengti.

  1. Dovanos su jūsų nuotrauka. Nors ir atrodo miela įamžinti šią ypatingą progą dovanoje su jūsų atvaizdu, dažniausiai tokios dovanos lieka nepastebėtos ar netgi išmetamos. Pagalvokite, kiek patys norite turėti suvenyrų su ne savo nuotrauka? Tiesa, močiutės, diedukai ar tėveliai dažnai labai mėgsta tokio tipo dovanas, tada jeigu jau vis tiek norite tokios dovanos – dovanokite ją tik tiems, kas tikrai to labai laukia. Juk nenorite po to dovanų su savo atvaizdu rasti po šventės besimėtančių ant žemės?
  2. Magnetukai. Ši kadaise populiari dovanų idėja šiandien jau nebe tokia aktuali. Magnetukai su jūsų nuotraukomis greičiausiai nuguls ant šaldytuvo durų (čia – geriausiu atveju!) ar kitur dulkės, o neteiks praktiškos naudos. Palikite magentukus tiems, kas juos kolekcionuoja ir lai vežasi juos iš kelionių, o ne iš švenčių. Ir ar truputį nėra ironiška, kai žmonės saugo savo privatumą ( o krikštynų atveju – vaiko), bet magnetukus ar kitą atributiką su atvaizdu dalina į kairę ir į dešinę. Kai tas daiktas gali atsidurti bet kur. Ypatingai, jei netyčia svečiai palieka ar pameta kelyje.
  3. Nesuvartojamos smulkmenos. Medinės širdutės su įkvepiančiais užrašais ar kiti dekoratyviniai daiktai, nors ir atrodo mieli, dažnai tampa tik nereikalingomis dulkių surinkėjomis lentynose. Žmonės dabar stengiasi mažinti daiktų kiekį namuose, tada jūsų, kad ir kruopščiai rinkta, dovana nukeliaus ten, kur turbūt nenorėtumėte matyti.
  4. Pakabukai ar kitokie (ne)aiškūs suvenyrai. Pakabukai ar kiti panašūs suvenyrai dažniausiai yra labai nepraktiški. Nors atrodo, kad labai smagu kažką tokio įteikti, bet raktų pakabukus nusipirkti ar parsivežti kaip suvenyrą galime patys. Gal ir bus koks vienas svečias, kuriam pataikysite, nes bus kaip tik ieškojęs tokio. Bet ar verta?
  5. Suvartojamos dovanos su jūsų nuotrauka. Saldainiai ar kiti maisto produktai su jūsų atvaizdu, nors ir atrodo originaliai, gali sukelti nepatogių situacijų. Suvalgytas saldainis, bet popierėlis bus išmestas. Kartu su jūsų atvaizdu. Na net jei tvarkingai išmes į šiukšlinę, tai tikrai nebus pats smagiausias momentas iš šventės.

 

Dovanos vestuvių svečiams būdavo itin populiarios keleri metai atgal. Dabar reiktų pagalvoti, ar tikrai norite šio rūpestėlio. Juk tikrai nėra būtina, o ir suma gali susitaupyti nemaža. Atsiminkite, kad kartais NIEKO yra kur kas geriau, nei TIESIOG KAŽKAS.

Bet jau jeigu nusprendėte rinktis dovaną, galvokite apie praktiškumą ir suvartojimą/sunaudojimą. Taip pat permąstykite, jei patys gautumėte tokią dovaną, ar turėtumėte jai vietos savo namuose? Įvertinkite ir įpakavimą – ar po dovanos neliks tik kalnas šiukšlių (ypač jei tos šiukšlės – su jūsų atvaizdu).

Ko nedovanoti vestuviu svečiams